Oddział aleksandrowski

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Aleksandrowie rozpoczęło swoją działalność w 2014 roku. Założyły go osoby,  które uczestniczyły w wakacyjnych rekolekcjach „Kurs Nowego Życia”. Opieki nad Stowarzyszeniem podjął się ks. Jarosław. Pierwszym celem  wspólnoty było wyremontowanie salki. Po paru miesiącach pracy udało się stworzyć  odpowiednie miejsce, w którym nowopowstała wspólnota mogła się spotykać.

Wraz z opiekunem wspólnota postanowiła, że spotkania będą odbywać się w piątki o 19:00, poprzedzać je będzie Msza św. sprawowana  o godzinie 18.00, a głównym tematem będzie Pismo Święte. Podczas spotkań nie brakuje również seansów filmowych, czegoś słodkiego i herbaty. Tradycją KSM stało się również obchodzenie  urodzin członów wspólnoty. Członkowie KSM zostali również animatorami bierzmowanych.

Po odejściu ks. Jarosława młodzieżową wspólnotę przejął ks. Leszek. Kontynuowaliśmy działania naszej grupy, ale od tej pory nasze spotkania rozpoczynały się modlitwą Brewiarzem. Naszym zadaniem stało się przygotowywanie do Światowych Dni Młodzieży. Przygotowywaliśmy się szczególnie do przyjęcia zagranicznych gości. Jak się później okazało byli to Hiszpanie. Oczywiście naszej wspólnoty nie zabrakło  w Krakowie.

Po Światowych dniach Młodzieży do naszej wspólnoty dołączyło parę  nowych osób.  Również ponownie zmienił się pasterz naszej grupy. Nowym opiekunem został ks. Maksymilian. Formacja naszych spotkaniach uległa zmianie. W pierwszy piątek miesiąca wprowadziliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. W kolejne piątki miesiąca,  spotkania formacyjne prowadzone przez członków wspólnoty. Nie zabrakło również akcji, które miały na celu zintegrowanie naszej wspólnoty np.: wyjazd na paintball lub wyjazd wakacyjny do Ochotnicy.

W ubiegłym roku do naszej wspólnoty dołączyły nowe osoby, obecnie nasza wspólnota liczy około 50 osób.