Zarząd

Parę słów nowego Zarządu o sobie…

Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Wiktoria Zarzycka

Jestem tegoroczną maturzystką. Swoją przygodę z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży rozpoczęłam w 2017 roku, przychodząc na spotkanie wspólnoty przy parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim. Obecnie pełnię w niej funkcję Prezesa Oddziału. Przez ostatnie dwa lata byłam Zastępcą Prezesa Zarządu Diecezjalnego Archidiecezji Łódzkiej, a teraz jestem gotowa do pracy w nim jako Prezes. Na co dzień, staram się rozwijać swoje pasje. Uczę się kilku języków, doskonalę umiejętności z zakresu inżynierii i zarządzania, a także staram się być na bieżąco ze światem mody. Praca z innymi i przekazywanie swojego doświadczenia daje mi dużo radości i satysfakcji. Zgodnie z biblijnym „Nie lękajcie się!” staram się działać dla dobra wspólnoty KSM i właśnie te słowa towarzyszą mi każdego dnia.


Zastępca Prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej Damian Mesor

Jestem studentem budownictwa na politechnice łódzkiej, dlatego wiem, że fundamentem jest miłość, interesuje się szeroko pojętą kulturą uliczną, od street artu, przez street wear do hip-hopu, w wolnych chwilach (których nie mam ) lubię spędzać czas z przyjaciółmi, lubię pokonywać swoje słabości i lęki oraz doskonale wiem jak rozbawić każdego. Moim mottem życiowym jest: ,, Nie żyj tak żeby być lepszym od innych, ale żeby być lepszym od tego jakim było się wczoraj”.


Sekretarz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Wiktoria Ziąbka

Jestem absolwentką Publicznego Liceum Uniwersytetu Łódzkiego. Moja przygoda z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży zaczęła się nieco ponad 4 lata temu.  Podczas jej trwania miałam okazję pełnić różne funkcje: v-ce przewodniczącej w Kole KSM czy członka delegata na Radę Krajową. Każde z pełnionych przeze mnie urzędów otworzyło mnie na ludzi i ich potrzeby, zarówno te duchowe jak i materialne. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ukształtowało mnie jako człowieka . Dzięki niemu znam istotę najważniejszych wartości, a także mam możliwość rozwoju i podejmowania nowych wyzwań. W czasie wolnym od nauki lubię spędzać czas pomagając w wolontariacie, organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia, a także próbować swoich sił w dziennikarstwie. Gdy tylko mam taką możliwość wyjeżdżam w Tatry, które stały się Moim ulubionym miejscem do odpoczynku czy przemyśleń. Ponadto uwielbiam podróżować, poznawać nową kulturę, ludzi i oczywiście spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Każdego dnia staram się budzić z uśmiechem i chęcią do działania, by na każde wezwanie móc odpowiedzieć – GOTÓW!


Członek Delegat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Justyna Kowalewska

Moja przygoda z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży rozpoczęła się w 2012 roku w oddziale przy parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Ludzie których tam spotkałam zarazili mnie ogromnym optymizmem do życia i gotowością do działania. Pokazali mi jak ważna jest w życiu wspólnota i jakim potrafi byś ogromnym wsparciem w codzienności. W 2016 roku złożyłam przyrzeczenie i kilka miesięcy później podjęłam się wyzwania bycia prezesem oddziału parafialnego. Od marca 2018 roku jestem prezesem KSM Archidiecezji Łódzkiej. W okresie wakacyjnym uwielbiam wyjeżdżać z dziećmi i młodzieżą na kolonie i spędzać czas na łonie natury. W wolnych chwilach, których nie mam zbyt wiele, uwielbiam spędzać czas z moimi przyjaciółmi, uprawiać sport i podróżować. Każdego dnia staram się pokazywać swoją gotowość na zawołaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:  „Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów?”


 

Skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Konrad Stefaniak

Swoją przygodę z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży rozpocząłem w 2019 roku dołączając do oddziału w Aleksandrowie Łódzkim. We wspólnocie tej podoba mi się pełna gorliwości służba Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie oraz wzajemna miłość i modlitwa jaką obdarowujemy siebie nawzajem na spotkaniach formacyjnych. W wolnych chwilach uwielbiam jeździć na rowerze. Interesuję się zagadnieniami związanymi z duchowością, szeroko pojętą kulturą chrześcijańską oraz piłką nożną. Jesienią 2020 roku zacznę studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.