Zarząd

Parę słów Zarządu o sobie…

Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Justyna Kowalewska

Moja przygoda z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży rozpoczęła się w 2012 roku w oddziale przy parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Łodzi. Ludzie których tam spotkałam zarazili mnie ogromnym optymizmem do życia i gotowością do działania. Pokazali mi jak ważna jest w życiu wspólnota i jakim potrafi byś ogromnym wsparciem w codzienności.

W 2016 roku złożyłam przyrzeczenie i kilka miesięcy później podjęłam się wyzwania bycia prezesem oddziału parafialnego. Od marca 2018 roku jestem prezesem KSM Archidiecezji Łódzkiej.

W okresie wakacyjnym uwielbiam wyjeżdżać z dziećmi i młodzieżą na kolonie i spędzać czas na łonie natury.

W wolnych chwilach, których nie mam zbyt wiele, uwielbiam spędzać czas z moimi przyjaciółmi, uprawiać sport i podróżować.

Każdego dnia staram się pokazywać swoją gotowość na zawołaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży:  „Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów?”

 

Zastępca Prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Wiktoria Zarzycka

Jestem uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Moje pasje to sport, nauka języków i muzyka. Uwielbiam podróże po Europie, ale w przyszłości chciałabym zwiedzić cały świat (szczególnie Chiny i Australię). Moim życiowym mottem jest zdanie: “Najpierw trzeba żyć tak, jak nikt nie chce, żeby potem żyć tak, jak nikt nie może.”

 

 

Członek Delegat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej
Wiktoria Ziąbka

Jestem uczennicą Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego. Pochodzę z małej gminy Aleksandrów Łódzki, gdzie działam w kole KSM. Od zawsze czułam, że czegoś mi brakuje w tej mojej życiowej układance na szczęście 3 lata temu znalazłam brakujący kawałek układanki, jakim jest moja wspólnota. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Stało się ono moją nadzieją, wobec świata, które coraz częściej ja traci. Wiarą, ponieważ w niej odnajduje Żywego i Prawdziwego Boga. Miłością, bo będąc w tej wspólnocie czuje się jak w jednej wielkiej rodzinie od, której otrzymuje ogromne wsparcie. KSM to nie tylko formacja, ale także działanie i głoszenie, aby godnie służyć Bogu Kościołowi i Ojczyźnie. Do tego potrzeba wielkiej wiary, ale także ciężkiej pracy. Na szczęście dzięki Panu Bogu, wspólnocie i naszemu duszpasterzowi na każde zawołanie odpowiadam ,, Gotów! ” I właśnie tym zawołaniem odpowiedziałam Bogu 2 lata temu, kiedy powołał mnie na stanowisko v-ce prezesa oraz kilka miesięcy temu kiedy zostałam mianowana delegatem do Rady Krajowej. Zawsze staram się być uśmiechnięta i pełna optymizmu pomimo wielu przeciwności i zadań, aby móc szerzyć Żywego Boga, który nie objawia się tylko w trudach, ale także w drugim człowieku. Dodatkowo interesuję się teatrem, podróżami, nauką oraz organizacją różnych wydarzeń. W miarę swoich możliwości angażuje się w pomóc swojej parafii i archidiecezji. Natomiast na każde nowe wyzwanie odpowiadam ,, Gotów! ” Jednym z moich mott życiowych, jest cytat Ojca Świętego Jana Pawła II: ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.

 

 

Skarbnik Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej Damian Mesor

Jestem studentem budownictwa na politechnice łódzkiej, dlatego wiem, że fundamentem jest miłość, interesuje się szeroko pojętą kulturą uliczną, od street artu, przez street wear do hip-hopu, w wolnych chwilach (których nie mam ) lubię spędzać czas z przyjaciółmi, lubię pokonywać swoje słabości i lęki oraz doskonale wiem jak rozbawić każdego. Moim mottem życiowym jest: ,, Nie żyj tak żeby być lepszym od innych, ale żeby być lepszym od tego jakim było się wczoraj”.